Gyerekkorom egyik meghatározó játéka volt a LEGO. Összeraktam, szétszedtem, átépítettem, játszottam vele sokat... nagyon sokat. Az általános iskola végére viszont fokozatosan tompult ez az érdeklődés, majd a sok építőelem bekerült egy nagy dobozba a pincébe.
Az elmúlt években sok ötletes legóból készült dologgal találkoztam, pl. óra, kulcstartó, ékszerek, lámpabúra, pendrive, stb. Mind közül az építőkockákból készült feliratok, logók fogtak meg legjobban. A meglévő építőelemeket felmérve úgy láttam, hogy egy egyszerűbb mintához elegendő lenne. Ezért választottam a B oldal ikonját, a "B" betűt.
Első körben kiválogattam a fekete és fehér színű elemeket, azon belül is külön tettem a lapos építőkockákat valamint az egyéb részeket, mint a kormány, szék, stb. A lapos darabokból terveztem a mintát kirakni, a többiből pedig a maradék részt.
Több olyan weboldal is létezik, ami egy tetszőlegesen feltöltött képből szerkeszt nekünk legós változatot. Nekem a Brickit vált be a legjobban. Bármit is választunk, arra figyeljünk, hogy ne legyen túl bonyolult a minta.
Volt egy nagyobb alapom és több kicsi, ezekre méreteztem a "B" ikont is. Kiszámoltam, hogy arányosan középre kerüljön és - mint a régi szép időkben - elkezdtem a terv alapján összerakni a képet. Arra ügyeltem, hogy az alapokat összeerősítsem az elemekkel, így jobb a tartása.
Miután végeztem az ikon kirakásával, láttam, hogy nem lesz elegendő fehér darabom a befejezéshez, de feketéből még volt bőven, ezért fekete keretet alakítottam ki a szélére. Ezután már csak kitöltögettem maradék részeket fehérrel, ami épphogy elegendő lett.
Az idő háromnegyede a tervezéssel és előkészületekkel ment el, maga a kirakás már gyorsan haladt. Jó érzés volt ismét elővenni a régi nagy kedvencemet, de azt is belátom, hogy már nem kötne le egész napokra. Lehet felnőttem? Mindenesetre a végeredmény ilyen lett:
Ha Te is szereted az újrafelhasznált és újrahasznosított dolgokat, kövesd a B oldalt a Facebookon és Instagramon is.