Ha kis lakásban költözöl, akkor idővel megtanulod, hogy mi az amire valóban szükséged van. De bármekkora is legyen az élettered, megfelelő tárolással könnyebbé válnak a mindennapok.
Nekem több alkalommal is bizonyítottak a faládák és farekeszek, mint praktikus tárolási lehetőségek. Készítettem már fabőröndből kis asztalt, farekeszből gurulós asztalt és faládából dohányzóasztalt. Most pedig a konyhába lévő asztalhoz alakítottam át pár farekeszt tárolóvá.
Szerencsére még volt két egyforma almás farekeszem, aminek a méretei is megfelelőek voltak. Találtam még egy kisebb rekeszt is, úgy gondoltam ezt is jól ki tudjuk majd használni.
Először mindhármat alaposan megtisztítottam (langyos víz, szódabikarbóna, gyökérkefe), majd egy gőztisztítóval alaposan végigmentem kívül belül.
A kis rekesznek a széthasadt alját csak tűzőgéppel tudtam visszaerősíteni, amit a festés majd lefed.
Van egy joker dobozom, amiben korábban kiszuperált alkatrészek vannak, első sorban ebből dolgozok. Most pár szöget használtam fel, amikkel megerősítettem a tárolókat.
Következett egy felületes csiszolás, hogy a szálkás és érdes részek megszűnjenek.
Alapos portalanítás után előkészítettem a festéshez a ládákat.
Szeretem a nyári szellőt, kivéve, amikor a nyárfa terméseit gondosan szétszórja a frissen festett ládákon. Nagy fennakadást nem okozott, miután gyorsan megkötött a házi készítésű krétafesték (elkészítése ebben a bejegyzésben), könnyen lesöpörtem. Kis csiszolás, majd még egy réteg festék, végül színtelen lakkal kezeltem.
A két nagy farekesz aljára kerekeket szereltem, mert azok közvetlen a padlón lesznek.
A kis rekesznek az aljára fehér színű filccsíkokat ragasztottam, hogy ne karcolják a bútorlap felületét.
Ilyen lett a végeredmény: